Zvicra me Xhakën dhe Shaqirin, sfidohen në qershor nga Estonia e Austria

Futboll

Zvicra me Xhakën dhe Shaqirin, sfidohen në qershor nga Estonia e Austria

Më: 14 shkurt 2024 Në ora: 12:49
Shaqiri e Xhala

Kombëtarja e Zvicrës përmes rrjeteve sociale ka konfirmuar zhvillimin e dy miqësoreve para ndeshjeve të “Euro 2024”.

Më 4 qershor, “Helvetikët” e trajnerit Murat Jakin luajnë ndaj Estonisë, në Luzern. Kurse më 8 qershor kundër Austrisë, në St.Gallen.

Kujtojmë që para qershorit, Zvicra e shqiptarëve do t’i luajë dy miqësore, ndaj Danimarkës dhe Republikës së Irlandës.

Në “Euro 2024”, Zvicra është në grup së bashku me Hungarinë, Skocinë dhe Gjermaninë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat