Formacionet zyrtare: Ballkani - Gjilani dhe Malisheva - Feronikeli ‘74

Futboll

Formacionet zyrtare: Ballkani - Gjilani dhe Malisheva - Feronikeli ‘74

Më: 24 shkurt 2024 Në ora: 12:48
Foto ilustrim

Janë publikuar formacionet zyrtare të dy ndeshjeve të Albi Mall Superligës në kuadër të xhiros së 22-të.

Ballkani dhe Gjilani takohen mes vete në “Stadiumin e Qytetit” me fillim nga ora 13:00.

Ekipi i Ilir Dajës vjen nga një formë jo e mirë me një barazim dhe një humbje në dy ndeshjet e fundit, kështu që synon t’i kthehet fitores për të ruajtur pozitën e parë.

Në anën tjetër, ekipi i Gentjan Mezanit ka tri barazime radhazi në pranverë dhe synon pikët e para të plota, edhe pse do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Malisheva pret Feronikelin ’74 në “Liman Gegej”.

Dy skuadrat kanë objektivat krejtësisht të ndryshme, me vendasit që kërkojnë daljen në Evropë dhe mysafirët që kërkojnë mbijetesën.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Ljuljanovic; Thaqi, Halili, Jashacani, Trashi; Dellova, Kuc, Limaj; Hamidi, Danfa, Gripshi;

Gjilani: Bllaca; Kqiku, Roganovic, Bajrami, Ziko; Acka, Shabani, Heric; Bilalli, Milev, Jarovic;

Malisheva: Gashi, Pira, Kryeziu, Xhaka, Veliu, Brruti, Vitija, Mustafa, Aliu, Haziraj, Hazrollaj.

Feronikeli ’74: Meira, Morina, Lladrovci, Haliti; Musa, Shabani, Avdyli, Bardhoku; Ademi, Shillova, Berisha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat