Haaland si i çmendur, shënon pesë gola, Manchester City në çerekfinale 

Futboll

Haaland si i çmendur, shënon pesë gola, Manchester City në çerekfinale 

Nga: K. G. Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 22:51
De Bruyne e Haaland

Manchester City ka treguar fuqinë në udhëtim duke e mposhtur me rezultat 6:2 Lutonin.

City është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Anglisë (FA Cup).

Gjithçka në regji të futbollistit norvegjez, Erling Haaland duke shënuar pesë gola, pa e harruar edhe katërt asistimet e belgut  De Bruyne.

Haaland ka shënuar në minutën e 3-të, 18', 40', 55' e 58') dhe Kovaçiç (72’). 

Për vendasit shënoi Clark në minutën e 45-të e 52'.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat