Djali nga Kosova e çon peshë Rumaninë! Angelesku ka dy fjalë për të 

Futboll

Djali nga Kosova e çon peshë Rumaninë! Angelesku ka dy fjalë për të 

Më: 3 mars 2024 Në ora: 22:24
Albion Rrahmani - i pari

Sulmuesi nga Kosova, Albion Rrahmani, cilësohet si sulmuesi më i mirë në Rumani. 

Ai ka arritur të realizojë 11 gola në 13 ndeshje me fanellën e Rapidit të Bukureshtit, duke u shndërruar në një lider.

Së fundmi ka qenë një prej pronarëve të Rapidit që i ka thurur elozhe shqiptarit të Kosovës. 

“Albion Rrahmani është sulmuesi më i mirë në kampionatin e Rumanisë”, ka thënë njëri prej pronarëve të Rapid Bukureshtit, Victor Angelesku për “Fanatik”. 

Vlerësime Rrahmani ka marrë edhe nga ish-sulmuesi i Rumanisë, Adrian Mutu, i cili është trajner i Cluj të Ajetit.  

“Rrahmani është lojtar shumë i lëvizshëm. Rrahmani ka vlerë dhe ka elegancë në shënimin e golave”, ka thënë Mutu për “Fanatik”. Rrahmani 23-vjeçar ka shënuar 11 gola në 13 ndeshje në Superligën e Rumanisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat