Barcelona nuk merr më shumë se një pikë në Bilbao

Futboll

Barcelona nuk merr më shumë se një pikë në Bilbao

Nga: K.G. Më: 3 mars 2024 Në ora: 22:57
Pamje nga ndeshja

Barcelona nuk e ka shfrytëzuar barazimin e mbrëmshëm 2:2 të Real Madridit me Valencinë në Mestalla, që t’i afrohet kreut të tabelës. 

Barcelona ka arritur një pikë në udhëtim, duke luajtur baras (0:0) me Athletic Bilbaon.

Ndeshje e luftuar deri në fund por sulmuesit nuk e  patën mbrëmjen e tyre, në anën tjetër gjyqtari ka treguar 7 kartona të verdhë, tre për vendasit e katër për mysafirët.

Barcelona zë vendin e tetë me 58 pikë e ka 8 më pak se lideri Reali e një se Girona në pozitën e dytë dhe Athletic Bilbao është në të 5-tin me 50 pikë.

Trajneri i Barcelonës, Xavi, megjithatë nuk të kënaq ky barazim në Bilbao.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat