Kështu duket renditja në Superligën e Kosovës! Po vjen derbi Ballkani - Drita

Futboll

Kështu duket renditja në Superligën e Kosovës! Po vjen derbi Ballkani - Drita

Nga: K.Goca Më: 14 prill 2024 Në ora: 17:25
Ballkani

Ballkani kryeson me 59 pikë, ka dy më shumë se Drita dhe 4 se Llapi i Podujevës.

Llapi me barazimin në Klinë me rezultat 1:1 ngec në garë pr titull.

Po vjen derbi i madh, në javën e 30-të ndeshet Ballkani dhe Drita e Gjilanit.  

Java e 29-të
Prishtina - Gjilani 1:3
Feronikeli 74 + Ballkani 0:2
Drita - Liria 4:2
Dukagjini - Llapi 1:1
Fushë Kosova - Malisheva 1:3

Tabela

1. Ballkani 29 17 8 4 47:23 59
2. Drita 29 17 6 6 39:19 57    
3. Llapi 29 16 7 6 43:22 55
4. Malisheva 29 16 4 9 49:34 52    
5. Prishtina 29 8 16 5 32:25 40
6. Dukagjini 29 8 13 8 30:36 37
7. Gjilani 29 8 9 12 32:30 33
8. Feronikeli 29 8 6 15 24:39 -30
9. Fushe Kosova 29 4 8 17 18:45 20
10. Liria 29 1 7 21 17:58 10

Java e 30-të: 

Ballkani - Drita
Gjilani - Feronikeli 74
Liria - Dukagjini
Llapi - Fushë Kosova
Malisheva - Prishtina

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat