Bayerni po planifikon ta blejë Whartonin me një ofertë prej 60 milionë funtesh

Futboll

Bayerni po planifikon ta blejë Whartonin me një ofertë prej 60 milionë funtesh

Më: 13 maj 2024 Në ora: 11:07
Adam Wharton

Bayern Munich thuhet se është i interesuar për nënshkrimin e mesfushorit të Crystal Palace, Adam Wharton këtë verë.

Sipas The Sun, gjigantët e Bundesligës, janë ‘gati’ për të bërë një lëvizje verore për Wharton dhe janë ‘të dëshpëruar’ për ta joshur atë në Allianz Arena pasi humbi nënshkrimin e tij në janar.

Raporti pretendon se bavarezët, si dhe Chelsea, kishin punuar më parë për një marrëveshje për të nënshkruar me të riun, por në fund ata u mundën nga Palace që mund të ofronte futboll të menjëhershëm në ekipin e parë.

Wharton nënshkroi një kontratë afatgjatë kur u bashkua me Palace që zgjat deri në qershor 2029 dhe Eagles nuk kanë plane të ndahen me mesfushorin e tyre yll së shpejti.

Megjithatë, raportohet se një ofertë prej 60 milionë funtesh (mbi 69 milionë euro) nga Bayerni mund të tundojë Palace këtë verë.

Bayern gjithashtu është lidhur me një lëvizje të mundshme për menaxherin e Palace, Oliver Glasner, por Sky Sports News pretendon se 49-vjeçari nuk do të mbajë bisedime me klubin gjerman dhe do të qëndrojë në Selhurst Park.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat