Kombëtarja shqiptare përgatitet për ndeshjen debutuese ndaj Italisë në ditën e 4-t në Kaiserau

Futboll

Kombëtarja shqiptare përgatitet për ndeshjen debutuese ndaj Italisë në ditën e 4-t në Kaiserau

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 17:44
Kombëtarja shqiptare

Kombëtarja shqiptare ka vijuar me përgatitjet në kuadër të ndeshjes së parë në Kampionatin Europian ndaj Italisë.

Kuqezinjtë sot kanë zhvilluar vetëm një seancën stërvitore në kampin bazë në Kaiserau.

Të gjithë lojtarët kanë punuar për më shumë se një orë e 30 minuta nën urdhrat e stafit teknik dhe trajnerit Silvinjo.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se i gjithë grupi është në gjendje shumë të mirë dhe nuk ka probleme fizike për asnjë lojtar.

Nesër skuadra do të kryejë seancën e radhës stërvitore, ndërsa të premten kuqezinjtë do të mbyllin përgatitjet për ndeshje e parë me Italinë, që do të luhet të shtunën në ora 21:00, në stadiumin e Dortmundit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat