Prezent edhe në Gjermani, tifogrupi ultras “TKZ” jep njoftimin e rëndësishëm     

Futboll

Prezent edhe në Gjermani, tifogrupi ultras “TKZ” jep njoftimin e rëndësishëm     

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 16:44
Tifozët

Edhe pak ditë na ndajnë nga ndeshja e parë e Shqipërisë në Euro 2024.

Sfida e parë e kuqezinjve të Sylvinhos do të jetë më 15 qershor në orën 21:00 përballë Italisë, ndeshje e cila do të zhvillohet në stadiumin “Signal Iduna Park” të Dortmundit.

Ata që janë gjithmonë pas Kombëtares, sigurisht që do të jenë prezent edhe në Gjermani.

Tifogrupi ultras, “Tifozat Kuq e Zi” do të jenë edhe këtë herë në mbështetje të djemve kuqezi, teksa së fundmi kanë njoftuar edhe për organzimin, përsa i përket sfidës ndaj Italisë.

"Të dashur Tifoza, vendtakimi jonë përpara ndeshjes Itali – Shqipëri në Dortmund do të jetë në “Westpark”, në adresën: Rittershausstraße, 44137 Dortmund, Germany.

Atmosfera para ndeshjes do të fillojë që në orën 14:00 dhe marshimi për në stadium në grup do të bëhet në ora 17:15 nga Möllerbrücke. Përjetësisht me ty Shqipëri", njoftojnë tifozët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat