Mbrojtësi i Francës: Një fitore nuk garanton kualifikimin

Futboll

Mbrojtësi i Francës: Një fitore nuk garanton kualifikimin

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 18:12
Mbappe e Pavard

Së bashku me Olivie Zhiru, nga Paderborni, foli në konferencë për shtyp edhe Benzhamë Pavar.

Edhe për të pengu i madh në kombëtare është Europiani i vitit 2016, por ashtu si për sulmuesin, besimi te grupi aktual është absolut: “Kemi një ekip të kompletuar, me lojtarët më të mirë.

Ne jemi të fortë dhe të bashkuar, dimë të vuajmë si ekip.

Nuk jam aktualisht mes titullarëve, diskutimet me trajnerin janë private.

Mbetem pozitiv, do të jem gati nëse do të ketë nevojë”. Ndeshja me Austrinë ka peshën e saj, por Pavar nuk i druhet askujt.

“Në një turne të tillë ka shumë skuadra të mbushura me talente. Holanda, Anglia, Gjermani dhe Italia kanë shanset e tyre”, ka deklaruar Pavar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat