Ja kush u shpall lojtari më i mirë i takimit Kroacia - Shqipëria

Futboll

Ja kush u shpall lojtari më i mirë i takimit Kroacia - Shqipëria

Më: 19 qershor 2024 Në ora: 18:41
Kramariç

Ekspertët e UEFA-s kanë vlerësuar se "Kramariç kishte gjithnjë zgjedhjet e duhura. Ishte lojtari që bëri dallimin”.

Kramariç e shënoi golin e parë për Kroacinë.

Kombëtarja e Shqipërisë zhvilloi këtë të mërkurë ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Kampionatin Evropian kundër Kroacisë.

Ndeshja përfundoi në barazim 2:2.

Kuqezinjtë hapën rezultatin, më pas kroatët u kundërpërgjigjën me dy gola dhe Shqipëria barazoi në minutat e fundit të ndeshjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat