Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian

Futboll

Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian

Më: 19 qershor 2024 Në ora: 22:59
Xherdan Shaqiri

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri realizoi një supergol në minutën e 26-të në duelin ndaj Skocisë, duke sjellë baraspeshën për Zvicrën.  

Ky realizim ishte tepër special për 32-vjeçarin që futet në histori duke u bërë lojtari i vetëm Europian që ka shënuar në secilin nga 6 turnetë e fundit të mëdhenj ndërkombëtare.  

Bëhet fjalë për Kupën e Botës 2014, EURO 2016, Kupën e Botës 2018, EURO 2020, Kupën e Botës 2022 dhe së fundmi EURO 2024..

Për Shaqirin është ndeshja e 124 në fanellën Zvicrës dhe goli i 32-të.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat