Katër tifozë dalin në fushë për selfie me Cristiano Ronaldon gjatë skenave kaotike në ndeshjen e Euro 2024

Futboll

Katër tifozë dalin në fushë për selfie me Cristiano Ronaldon gjatë skenave kaotike në ndeshjen e Euro 2024

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 21:08
Cristiano Ronaldo

Katër tifozë vrapuan në fushë në përpjekje për të shkrepur selfie me Cristiano Ronaldon.

Kjo gjatë një ndeshjeje të Kamiponatit Evropian midis Portugalisë dhe Turqisë të shtunën.

Vetëm njëri nga tifozët u duk se kishte sukses, raporton Arabnews.pk.

Ronaldo ishte mirë kur u fotografua me një djalë të ri, i cili iu shmang sigurimit për të hyrë në fushë në minutën e 69-të në Westfalenstadion përpara se të nxirrte celularin e tij.

Më pas, ai tifoz u largua me vrap përpara se të ndalohej dhe të përcillej – por jo para se t’i bënte me dorë turmës.

Pastaj, rreth 15 minuta më vonë, një tifoz i moshuar provoi të njëjtën gjë, por Ronaldo hodhi duart në ajër dhe ktheu shpinën nga spektatori, i cili dukej se e kapi Ronaldon nga krahu.

Më shumë kaos pasoi kur një tifoz i tretë në fushë doli në kohën e fundit dhe kaloi përpara Ronaldos, i cili po mbronte një kënd.

Pas fishkëllimës së fundit, pati më shumë shkelje të sigurisë pasi një tifoz i veshur me fanellën e Portugalisë u përpoq t’i afrohej Ronaldos duke mbajtur një telefon. Ai u përplas shpejt në tokë, ndërsa një tjetër mbështetës u ndalua të përballej me Ronaldon, ndërsa lojtarët e Portugalisë dolën nga fusha.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat