Espanyol-i i Bares triumfon ndaj Real Oviedo-s në “Play-Off” dhe rikthehet në La Liga

Futboll

Espanyol-i i Bares triumfon ndaj Real Oviedo-s në “Play-Off” dhe rikthehet në La Liga

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 22:34
Espanyol

Espanyol-i i Bares triumfon ndaj Real Oviedo-s në “Play-Off” dhe rikthehet në La Liga!

Një vit pas rënies në La Liga 2, Espanyol rikthehet në elitën e futbollit spanjoll falë fitores 2-0 mbrëmjen e kësaj të diele ndaj Real Oviedo, në ndeshjen e dytë të play-off-it.

Oviedo kishte fituar ndeshjen e parë 1-0, me Espanyol-in që e përmbysi në takimin e dytë, duke bërë të mundur rikthimin në La Liga.

Keidi Bare e nisi këtë takim në rolin e titullarit dhe luajti deri në minutën e 79’, me mesfushorin shqiptar që së bashku me Espanyol-in rikthehen në La Liga pas një viti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat