Sportet kolektive që i dhanë imazh të mirë sportit të Kosovës në vitin 2021 

Sporti

Sportet kolektive që i dhanë imazh të mirë sportit të Kosovës në vitin 2021 

Nga: K. Goca Më: 19 dhjetor 2021 Në ora: 12:39
Pamje nga ndeshja Drita - Feyenordi

Futbolli dhe hendbolli, meritojnë komplimente në mënyrën se si e prezantuan shtetin e Kosovës në garat evropiane.

FUTBOLLI: Prishtina u kualifikua në rrethin e tretë të Conference League, por fati sportiv ia ktheu shpinën e u eliminua nga Bodo /Glim e Norvegjisë.

FC Drita u kualifikua në rrethin e dytë të Conference League por fati sportiv ia ktheu shpinën e u eliminua nga gjiganti evropian Feyenordi i Holandës.

HENDBOLLI: Besa Famgas nga Peja u kualifikua në rrethin e tretë të Kupës së Evropës, por fati sportiv ia ktheu shpinën e u eliminua nga ekipi rumun Potaissa Turda. 

Image

Pamje nga ndeshja Famgas Besa - Borci

Edhe pse u eliminuan, me lojëra të mira befasuan të gjithë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat