Kjo vogëlushe dikur merrej edhe me sport, sot është aktore me famë në Kosovë

Sporti

Kjo vogëlushe dikur merrej edhe me sport, sot është aktore me famë në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 29 janar 2022 Në ora: 18:52
Kjo vogëlushe dikur merrej edhe me sport, sot është aktore me famë në Kosovë

Kjo fotografi e viteve të 80-ta, dikur vogëlushe, në moshën 5-vjeçare, merrej me shumë sporte, si skijim, not, tenis e kick-box. 

Është Diellza Kolgeci, aktore me famë në Kosovë.

Ajo sot ka postuar një fotografi të moshës pesëvjeçare, duke kujtuar fëmijërinë e saj. 

Image

Diellza Kolgeci

Si fëmijë ka qenë shumë energjike, e gjithanshme dhe merak në shumë sporte, duke e sprovuar veten disa herë si njomake. 

Edhe sot Diellza e kujton atëkohë me krenari, kur merrej me shumë sporte, por i mbetet merak që nuk u bë sportiste profesioniste në ndonjërën nga sportet e lartpërmendura.

Sot është nënë dhe ka një vajzë, Helena. Është e martuar me basketbollistin e njohur Fisnik Rugova.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat