Kuvendi zgjedhor i Federatës së Karatesë së Kosovës do të mbahet sot, dy kandidatë në garë

Sporti

Kuvendi zgjedhor i Federatës së Karatesë së Kosovës do të mbahet sot, dy kandidatë në garë

Nga: K. Goca Më: 10 mars 2022 Në ora: 13:34
Kuvendi zgjedhor i Federatës së Karatesë së Kosovës mbahet sot, dy kandidatë në garë

Federata e Karatesë së Kosovës sot do të mbajë Kuvendin zgjedhor dhe do të zgjedh presidentin e ri. 

Kush do të jetë pasardhës i Ismet Krasniqit, i cili ditë më parë dha dorëheqje?

Një burim i afërt me Federatën e Karatesë së Kosovës, tha për gazetën kombëtare “Bota sot”, se sot në hotelin “Emerald” në Prishtinë, do të mbahet kuvendi zgjedhor.

“Deri tash janë paraqitur dy kandidatë, Gazmend Havolli e Avni Gashi. Kuvendi mbahet në orën 17.00. Ta shohim çka do të bëhet", -tha një burim i afërt me FKK-në.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat