Moment dramatik, i shpëton vdekjes në sekondën e fundit! 

Sporti

Moment dramatik, i shpëton vdekjes në sekondën e fundit! 

Nga: K. Goca Më: 5 gusht 2022 Në ora: 18:32
I shpëton vdekjes në sekondën e fundit! 

Paraglajdisti me fat! Paraglajdisti amerikan Kevin Phillip i shpëtoi vdekjes në sekondën e fundit pasi u ngatërrua me parashutën e tij gjatë kërcimit.

Ai pati fatin e keq, goditet nga një erë e fortë derisa ishte në rënie të lirë. Era e ngatërroi parashutën e tij, kështu që Phillip ka qenë në një luftë të madhe për të aktivizuar parashutën e sigurisë që ndodhej rreth rripit të tij.

Phillip ia doli ta bënte këtë praktikisht në sekondën e fundit, kështu që ia doli të zbarkonte gjallë dhe mirë.

“Nuk ka kohë për të vdekur”, ka shkruar Philip në rrjetet sociale me një video që ka tronditur opinionin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat