Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-0 Atletico Madrid: Kroos më i mirë, Oblak dështim

Futboll

Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-0 Atletico Madrid: Kroos më i mirë, Oblak dështim

Më: 12 dhjetor 2020 Në ora: 23:39
Toni Kroos

Real Madridi fituar në derbi lokal ndaj Atlertico Madridit me rezultat 2-0.

Casemiro shënoi golin e parë, ndërsa goli i dyti erdhi pas një goditje të Dani Carvajal ku topin e kthyer nga shtylla e dërgoi në rrjetë portieri Jan Oblak.

Toni Kroos është konsideruar si lojtari më i mirë i ndeshjes, duke u vlerësuar me notën 7.9

Pas tij vjne Casemiro me 7.7 dhe Sergio Ramos me 7.5.

Te Ateletico nuk kishte ndonjë lojtarë të vlerësuar më lartë, ndërsa portieri Jna Oblak ishte më i dobëti në fushë me notën 5.7.

Real Madridi tani ka 23 pikë, tri më pak se Atletico që është ende lider me 26 pikë.

Notat e lojtarëve të Real Madridit

Image

Notat e lojtarëve të Atletico Madridit

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat