Crystal Palace – Tottenham Hotspur, formacionet zyrtare

Futboll

Crystal Palace – Tottenham Hotspur, formacionet zyrtare

Më: 13 dhjetor 2020 Në ora: 14:28
Foto Ilustrim

Sot në orën 15:15 do të luhet ndeshja ndërmjet Crystal Palace dhe Tottenham Hotspur, në kuadër të xhiros së 12-të të Premierligës.

Tottenham Hotspur aktualisht qëndron në vendin e parë me 24 pikë gjithsej, ndërsa Crystal Palace qëndron në vendin e 13-të me 16 pikë gjithsej.

Vlenë të ceket se Palace po hyn në këtë ndeshje nga një fitore e thellë e arritur javën e kaluar ndaj West Bromwich Albion ku triumfuan me rezultat 1-5 në favor të Palace.

Spurs do të kërkojnë të mbajnë kreun, me dyshen në super-formë, Harry Kane dhe Heung-min Son.

Londinezët poashtu vijnë nga një ndeshje të cilën e fituan, përkatësisht derbin e Londrës ndaj Arsenalit.

Formacionet zyrtare të klubeve

Tottenham Hotspur: Lloris, Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilon, Hojbjerg, Sissoko, Ndombele, Bergwijn, Son, Kane.

Crystal Palace: Guaita, Clyne, Koyate, Cahill, Van Aanholt, Schlupp, Milivojevic, McArthur, Eze, Zaha, Benteke.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat