Sheffield United 2 – 3 Manchester Untied, notat e lojtarëve: Rashford e Martial më të vlerësuarit te Djajtë e Kuq

Futboll

Sheffield United 2 – 3 Manchester Untied, notat e lojtarëve: Rashford e Martial më të vlerësuarit te Djajtë e Kuq

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 23:40
Marcus Rashford dhe Anthony Martial

Manchester United është rikthyer te fitorja në elitën e futbollit anglez.

Djajtë e Kuq kanë triumfuar në udhëtim te skuadra e fundit në tabelë Sheffield United me rezultat të ngushtë 2-3.

Marcus Rashford me dy gola dhe Anthony Martial me një tjetër ishin shënuesit për Djajtë e Kuq, teksa David McGoldrick realizoi dy gola për vendasit.

Pikërisht autorët e golave nga të dyja skuadrat u vlerësuan me notat më të larta në këtë sfidë.

Tek United u vlerësuan me paraqitje të mirë edhe mbrojtësit Telles, Lindelof e Maguire.

Ndërkohë notat më të dobëta shkuan për portierët e dy skuadrave, Ramsdale e Henderson. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat