Schalke, 14 ndeshje pa fitore dhe 10 humbje

Futboll

Schalke, 14 ndeshje pa fitore dhe 10 humbje

Më: 2 janar 2021 Në ora: 21:06
Schalke, 14 ndeshje pa fitore dhe 10 humbje

Skuadra e Hertha-s nga Berlini ka shënuar fitore me rezultat bindës 3:0 ndaj Schalke, në takimin e javës së 14-të Bundesliga I. 

Schalke përjeton krizë të rëndë, plot 14 ndeshje pa fitore, 4 barazime dhe 10 humbje. 

Guendouzi (36'), Cordoba (52') dhe Piatek (80') shënuan për Hertha-n. 

Hertha zë vendin e 14-të me 16 pikë, ndërsa Schalke është në fund të renditjes me 4 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat