Alaves pranon një pako të madhe me birra nga Messi

Futboll

Alaves pranon një pako të madhe me birra nga Messi

Më: 6 janar 2021 Në ora: 12:25
Alaves pranon një pako të madhe me birra nga Messi

Lionel Messi ka vendosur që të bashkëpunojë me birrën Budëeiser për të dërguar 160 portierëve ndaj të cilëve ai ka shënuar gola, birra.

Budëeiser kanë krijuar 644 birra me numrat e personalizuara mbi golat e Messit dhe kanë vendosur që t’ia dërgojnë atyre portierëve ndaj të cilëve argjentinasi ka shënuar.

Njëri prej lojtarëve që ka pranuar më së shumti gola nga Messi është pikërisht Diego Alves.

Ky i fundit ka postuar një foto në rrjetin social Tëitter, duke thënë: “Urime Messi. 644 gola për një klub është një rekord i madh! Dhe me 21 shishet e mija, kam vendosur një rekord edhe une”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat