Tre kandidatët kryesor për zgjedhjet presidenciale në Barcelonë

Futboll

Tre kandidatët kryesor për zgjedhjet presidenciale në Barcelonë

Më: 14 janar 2021 Në ora: 13:49
Tre kandidatët kryesor për zgjedhjet presidenciale në Barcelonë

Pas dorëheqjes së Jose Maria Bartomeus nga posti i presidentit të Barcelonës, do të ketë zgjedhje presidenciale.

Joan Laporta, Victor Font dhe Toni Freixa do të jenë kandidatët kryesor për t’u votuar.

Joan Laporta ka qenë president i dikurshëm i Barcelonës dhe mendohet të jetë më favoriti për ta fituar këtë garë mes kandidatëve.

Në anën tjetër, Victor Font ka prezantuar projektin e tij, ku ka premtuar rikthimin e Xavi Hernandez në stolin e Barcelonës.

Ndërsa, Toni Freixa ka paraqitur një plan të tij që përfshihet qëndrimi i Messit në klub.

Nëse nuk ndodh ndonjë vendim tjetër, zgjedhjet do të mbahen më 24 janar të këtij viti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat