Kasimpasa ia pa sherrin autogolit të reprezentuesit të Kosovës

Futboll

Kasimpasa ia pa sherrin autogolit të reprezentuesit të Kosovës

Nga: K.Goca Më: 21 janar 2021 Në ora: 19:10
Kasimpasa ia pa sherrin autogolit të reprezentuesit të Kosovës

Kasimpasa pëson humbje në udhëtim me rezultat 1:0 nga Ankaragucu.

Reprezentuesi i Kosovës, Florent Hadërgjonaj, duke tentuar ta evitoi rrezikun shënon autogol, 0:1 në minutën e 8-të. 

Ankaragucu ia pa sherrin  këtij autogolit duke u kthyer duarthatë nga Ankara. 

Futbollisti Idriz Voca u aktivizua në minutën e 79-të në vend të shqiptarit Endri Çekiqi dhe iu gëzuan fitores me Ankaragucun, ndërsa Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku u paraqitën standardë, ky fundit u ndëshkua me karton të verdhë zëvendësua në minutën e 80-të, por tërë kohën, por dolën kokulur.

Pas javës së 20-të në elitën e futbollit turk, Kasimpasa renditet në vend të 16-të me 22 pikë, ndërsa Ankaragucu është në të 19-tën me 18 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat