I lumtur se mundëm ekipin më të mirë në Itali

Futboll

I lumtur se mundëm ekipin më të mirë në Itali

Më: 24 janar 2021 Në ora: 12:10
I lumtur se mundëm ekipin më të mirë në Itali

Protagonisti kryesor në ndeshjen ndaj Milanit, Josip Ilicic, ka shrpehur kënaqësinë e tij për fitoren ndaj Milanit.

Ne patëm një ndeshje shumë të mirë, pasi patëm shumë shanse, u mbrojtëm mirë dhe fituam kundër ekipit më të fortë në Itali tani, liderëve.

Ne vërtetuam se meritojmë të jemi këtu, kështu që nëse luftojmë, vrapojmë dhe shtojmë cilësinë, mund të bëjmë gjëra të mëdha bashkë.

Ne kemi bërë gjëra të mrekullueshme tashmë, dhe do të vazhdojmë t’i bëjmë ato, duhet ta ruajmë këtë intensitet dhe të vazhdojmë të përmirësohemi, sepse dikush gjithmonë mund të bëjë më mirë”, tha mes tjerash Iliçiç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat