Chelsea triumfon ndaj Luton, kalon në fazën tjetër të FA Cup

Futboll

Chelsea triumfon ndaj Luton, kalon në fazën tjetër të FA Cup

Më: 24 janar 2021 Në ora: 15:13
Foto Ilustrim

Chelsea ka triumfuar në kuadër të 1/16 të finales së FA Cup ndaj skuadrës së Luton Town.

“The Blues” ishin në kontroll të ndeshjes pothuajse gjithë ndeshjen, përveç një gabim të Kepa Arrizabalaga.

Tamy Abraham i dha avantazhin me dy gola të shpejtë, përkatësisht në minutën (11’) dhe (17’).

Luton nuk u dorëzua, Clark shënoi në minutën (30’).

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 2-1.

Pjesa e dytë, Luton dukej më kompakte dhe nuk la Chelsean të rrezikonte shumë

Tammy Abraham realizoi edhe një herë në mintën (74’) për të kompletuar hetrikun e tij në këtë ndeshje.

Rezultati përfundimtar, Chelsea 3-1 Luton Town.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat