Drita: Klubi jonë me vite të tëra ka mbështetjen më të madhe të tifozëve

Futboll

Drita: Klubi jonë me vite të tëra ka mbështetjen më të madhe të tifozëve

Më: 30 janar 2021 Në ora: 11:18
Drita: Klubi jonë me vite të tëra ka mbështetjen më të madhe të tifozëve

Drita nga Gjilani është klubi më i ndjekur në Kosovë. Kjo sipas një hulumtimi nga DP në bashkëpunim edhe me organin më të lartë të futbollit UEFA.

Njoftimi i plotë i klubit: 

DRITA me INTELEKTUALËT është krenaria e Kosovës.

Në një hulumtim të bërë nga një kompani me renome siq është DP në bashkëpunim edhe me organin më të lartë të futbollit UEFA, është krijuar një hart me klubet më të ndjekura nga secili shtet në të gjitha rrjetet sociale.

Klubi jonë me vite të tëra ka mbështetjen më të madhe të tifozëve qoftë në stadiume, qoftë edhe në rrjete sociale dhe për këtë tani flasin edhe statistikat ndërkombëtare ku ne si klub me tifozët tanë INTELEKTUALËT, përfaqësojmë hartën e Kosovës dhe jemi në mesin e klubeve më me namë në europ në këtë hulumtim!

DRITA krenari, DRITA dashuri!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat