Mbyllet pjesa e parë, barazojnë Arsenal dhe Man Utd, gjithçka e hapur për pjesën e dytë

Futboll

Mbyllet pjesa e parë, barazojnë Arsenal dhe Man Utd, gjithçka e hapur për pjesën e dytë

Më: 30 janar 2021 Në ora: 19:23
Foto ilustrim

Arsenal dhe Manchester United janë duke u ndeshur në kuadër të xhiros së 21-të të Premierligës.

Ndeshja pati shumë raste nga te dyja e skuadrat, por që nuk arritën të konkretizojnë rastet e tyre.

Një rast i dyshimtë ishte kur Bruno Fernandes bëri një ndërhyrje të ashpër në Grani Xhakën, por gjyqtari e la pa e ndëshkuar atë.

Pepe kishte disa herë në pozitë për të shënuar, ndërsa në anën tjeter, Fernandes dhe Rashford kishin mundësinë për te zhbllokuar rezultatin, por që mbrojtja e Arsenalit ishte efektive në pjesën e parë.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 0-0.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat