Kololli kthehet nga lëndimi pas 2 javësh, i gatshëm për Kosovën

Futboll

Kololli kthehet nga lëndimi pas 2 javësh, i gatshëm për Kosovën

Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 17:57
Benjamin Kololli

Benjamin Kololli është shumë afër rikthimit në fushë.

Mesfushori nuk ka luajtur që më shumë se 2 muaj, pas lëndimit muskulor që pësoi në dhjetor.

“Nëse gjërat shkojnë sipas planit, pas dy javësh do të rikthehem” deklaroi Kololli.

28 vjeçari sivjet ka zhvilluar 11 ndeshje me Zurichun në Kupë dhe kampionat, duke shënuar 4 gola.

Kololli do të jetë i gatshëm për ndeshjet e kualifikuese të Kosovës që zhvillohen gjatë Marsit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat