E jashtëzakonshme, shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Futboll

E jashtëzakonshme, shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 12:16
E jashtëzakonshme, shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Futbollisti nga Kosova, Mehmet Ibrahimi, ka firmosur kontratën profesionale me klubin e njohur gjerman, Leipzig.

Përmes rrjeteve sociale, klubi i RB Leipzigu ka njoftuar publikun se ka firmosur kontratën profesionale deri në vitin 2022 me sulmuesin anësor.

18-vjeçari është pjesë e akademisë së Leipzigut që nga viti 2017. Fillimin e karrierës kosovari e nisi te FC Kolni.

Mehmeti gjatë këtij sezoni në ekipin e të rinjve në Leipzig ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat