Xavi e ka nisur mirë si trajner: Për një vit e gjysmë – pesë trofe të fituar

Futboll

Xavi e ka nisur mirë si trajner: Për një vit e gjysmë – pesë trofe të fituar

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 21:02
Xavi Hernandez

Xavi Hernandez ka ngritur trofeun e tij të pestë si trajner i Al Sadd pasi skuadra e tij mundi Al-Duhail (2-0) në finalen e Kupës së Katarit.

Al Sadd e mbrojti trofeun e fituar më parë ndaj të njëjtëve kundërshtarë.

Të dy golat të premten u shënuan nga Bagdad Bounedjah, ku i dyti erdhi nga asistimi i Santi Cazorlas.

Në fakt, Xavi nuk është larg nga fitimi i trofeut të tij të gjashtë si trajner i Al Sadd, pasi ata janë vetëm një fitore larg  titullit të kampionit në Ligës së QNB Stars 2020/21.

Ata mund ta sigurojnë këtë në 7 mars nëse fitojnë ndeshjen e tyre të radhës.

Më parë, ish- mesfushori i Barcelonës kishte ngritur katër kupa: Kupën e Katarit 2020, Kupën Amir 2020, Super Kupën e Katarit 2019 dhe Kupën e Yjeve të Katarit 2019/20.

Pas fitimit të titullit të kampionatit me Al Sadd dhe përfundimit të pjesëmarrjes së tyre në Kupën Amir 2021, mbetet të shihet nëse Xavi do kalojë të Barcelona apo jo.

Ai mund të kthehet nëse Victor Font ose Joan Laporta fitojnë zgjedhjet presidenciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat