Rekord në Bundesligë, klubi i njohur emëron trajnerin e pestë

Futboll

Rekord në Bundesligë, klubi i njohur emëron trajnerin e pestë

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 12:12
Rekord në Bundesligë, klubi i njohur emëron trajnerin e pestë

Në futbollin shqiptar jemi mësuar shpesh që kemi të bëjmë me shumë shkarkime dhe emërime trajnerësh, por kjo gjë mund të ndodhë edhe në nivelet më të larta të futbollit, siç ka ndodhur edhe në Bundesligë.

Schalke 04 po përjeton një ndër sezonet më të dobët të historisë, ku pas 23 ndeshjesh numëron vetëm 9 pikë dhe renditet në vendin e fundit të klasifikimit.

Ditën e sotme, klubi zyrtarizoi shkarkimin e trajnerit, drejtorit sportiv dhe 2 pjesëtarëve të tjerë të stafit.

Pas shkrkimit të ish-trajnerit Gross, ekipin pritet ta marrë në drejtim Peter Knabel, i cili do të jetë trajneri i pestë për këtë sezon te Schalke 04. Vërtet një situatë qesharake, 5 trajnerë brenda 1 sezoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat