Nuk dorëzohet Pirlo: Juve vazhdon luftën për titull

Futboll

Nuk dorëzohet Pirlo: Juve vazhdon luftën për titull

Më: 2 mars 2021 Në ora: 00:58
Andrea Pirlo

Andrea Pirlo ka thënë se Juventusi akoma beson se mund ta fitojë Scudetton, përkundër se ka mbetur prapa në garën për titull.

Barazimi (1-1) ndaj Hellas Veronas e ka lënë Zonjën e Vjetër dhjetë pikë prapa liderit Inter, megjithëse ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Të martën, Bianconerët luajnë kundër Spezias dhe objektivi janë tri pikët dhe këtë e ka bërë të qartë trajneri.

“Do të jetë ndeshje e rëndësishme për ne, sepse duhet të vazhdojmë luftën për Scudetto. Duhet të zhvillojmë një ndeshje intensive që nga minuta e parë”.

“I kemi analizuar gabimet dhe do të përpiqemi që të shmangim përsëritjen e tyre”, ka thënë Pirlo në konferencën për shtyp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat