Conte i lumtur me fitoren dhe me paraqitjen ndaj Parmas

Futboll

Conte i lumtur me fitoren dhe me paraqitjen ndaj Parmas

Më: 5 mars 2021 Në ora: 08:45
Antonio Conte

Antonio Conte është shprehur i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të Interit në fitoren në udhëtim te Parma, duke mbetur në krye të Serie A.

Nerazzurrët fituan 2-1 në Ennio Tardini falë dy golave të Alexis Sanchez në pjesën e dytë dhe kjo i lejon ata të mbesin gjashtë pikë larg Milanit në krye të tabelës me fitoren e tyre të gjashtë radhazi.

Conte e dinte që do të ishte e vështirë, prandaj lojtari i vetëm që pushoi nga formacioni titullar i zakonshëm ishte Lautaro Martinez.

“Nuk mendoj se ishte një lojë e shëmtuar, pasi ne shënuam dy gola dhe patëm shumë mundësi të tjera për të rritur epërsinë tonë”, ka thënë fillimisht Conte për Sky Sport Italia.

“Duke thënë këtë, ne e dimë që Parma gjithmonë na shkaktonte probleme, ata kanë lojtarë të fortë dhe një trajner të shkëlqyeshëm”.

“Parma meriton komplimente dhe mendoj se ata kanë gjithçka që kërkohet për të shpëtuar veten këtë sezon”.

“Unë thashë që Genoa dhe Parma do të ishin prova e pjekurisë sonë, sepse na duhej të mprehnim ‘thikat’ dhe të tregonim të vendosur në çdo pajisje, jo vetëm në ato të mëdha”.

“Ne pësuam një gol të shmangshëm, por përveç kësaj, nuk mendoj se Samir Handanovic bëri shumë pritje të mëdha”, përfundoi trajneri i Interit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat