Vdes 110 - vjeçari, tifozi më i vjetër i shtetit të rajonit dhe në botë

Futboll

Vdes 110 - vjeçari, tifozi më i vjetër i shtetit të rajonit dhe në botë

Nga: Kemajl Goca Më: 5 mars 2021 Në ora: 21:01
Vdes 110 - vjeçari, tifozi më i vjetër i shtetit të rajonit dhe në botë

Kroacia sot është në zi! Vdes tifozi më i vjetër i futbollit, tifozi i klubit të mirënjohur RIjeka. 

Josip Krshul mbyllë sytë përgjithmonë! 

Ai vdiq gjatë mesnatës, mes të enjtes dhe të premtes, raportojnë të gjitha mediat kroate.

Krshul lindi më 10 dhjetor të vitit 1911, një personalitet i rrallë dhe një adhurues i madh i futbollit, sidomos i skuadrës së Rijekës, që një kohë pjesë e kësaj skuadre (në vitin 1989-1990) ka qenë edhe Fadil Muriqi.

Ai ishte një nga veteranët më të vjetër të marinsave amerikanë nga Lufta e Dytë Botërore.

Ky tifoz nuk ishte vetëm anëtari më i vjetër i gjallë i klubit kroat të futbollit Rijeka, por edhe kroati më i vjetër!

Rijeka dhe Kroacia humbën një tifoz të madh sportiv!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat