Përplasja Mario Rui-Gattuso, reagon agjenti i lojtarit

Futboll

Përplasja Mario Rui-Gattuso, reagon agjenti i lojtarit

Më: 5 mars 2021 Në ora: 21:16
Mario Rui-Gattuso

Mario Rui nuk e ka përfunduar stërvitjen e fundit në mënyrën e përsosur.

Kjo pasi që sipas spekulimeve nga mediat italiane, trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso e ka përjashtuar nga stërvitja portugezin.

Mario Giuffredi, i cili është agjent i mbrojtësit portugez, duke folur për “Radio KissKiss”, ka sqaruar situatën e krijuar.

“Si çdo herë gazetarët e Napolit janë të parët në botë, sepse kam dëgjuar që është përjashtuar nga Gattuso, ose që ishte trajtuar keq një lojtar i Primaveras”, tha ai.

“Të gjitha këto gjëra nuk janë të vërteta dhe nuk janë verifikuar”, shtoi ai.

“Veçanërisht sepse Mario Rui është një person i afërt me të rinjtë e Primaveras kur vijnë tek skuadra e parë dhe i cilëson si vëllezër të vegjël”, tha Giuffredi.

“Kështu që janë gjëra të pavërteta, nuk ka pasur ndonjë problem me asnjë djalë apo me Gattuson”, tha Mario Giuffredi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat