Trajneri i Koniasporit flet për shqiptarin

Futboll

Trajneri i Koniasporit flet për shqiptarin

Më: 6 mars 2021 Në ora: 11:30
Trajneri i Koniasporit flet për shqiptarin

Trajneri i Koniasporit, Palut, është shprehur i kënaqur nga performanca e Sokol Cikalleshit.

Sulmuesi shqiptar ka realizuar katër gola me këtë fanellë, ku në të gjitha realizimet e tij ka rezultuar si “mbreti i ajrit”, pasi rrjeta është gjendur me kokë.

“Fakti është se lojtari që unë lë si sulmues është i domosdoshëm për të kontribuar edhe në mbrojtjen e ekipit. Ne e lëmë Cikalleshin disa herë në krahë dhe herë të tjerë si sulmues. Jep 100% për ekipin. Por përfitojmë shumë prej tij.

Ka arritur që të fitoj vetbësimin dhe jam i kënaqur me të”, ka thënë Palut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat