Januzaj 73 minuta, fiton sfidën ndaj Enis Bardhit

Futboll

Januzaj 73 minuta, fiton sfidën ndaj Enis Bardhit

Nga: K.G. Më: 7 mars 2021 Në ora: 20:24
Januzaj 73 minuta, fiton sfidën ndaj Enis Bardhit

Futbollisti nga Kosova, Adnan Januzaj me ekipin e Sociedadit, shënuan fitore me rezultat 1:0 ndaj Levantes. 

Januzaj u paraqit 73 minuta, ndërsa Enis Bardhit tërë takimin për Levanten. 

Në minutën e 10-të, Merino vendosi fitoren e Sociedadit. 

Në minutën e 22-të, Mikel Oyarzabal dështon nga penalltia dhe lëshoi mundësinë ta thelloi fitoren e skuadrës së tij. 

Sociedad përforcon vendin e pestë me 45 pikë, ndërsa Levante është në mes të tabelës përkatësisht renditet në pozitën e dhjeti me 32 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat