Schalke 04 - pak shpresa për të mbetur në Bundesliga I

Futboll

Schalke 04 - pak shpresa për të mbetur në Bundesliga I

Nga: K.G. Më: 20 mars 2021 Në ora: 20:20
Schalke 04 - pak shpresa për të mbetur në Bundesliga I

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, me Schalke 04, kanë shpresa për të mbetur në Bundesliga I.

Schalke si vendas pësoi humbje me rezultat 3:0 nga Monchengladbach, në takimin e javës së 26-të.

Mustafi u paraqit titullar dhe me skuadrën e tij, zhgënjen sepse kjo humbje ia pakëson shpresat për mbetje në ligë. 

Golat i shënuan Stindl (15'), Lainer (63') e Elvedi (72').

Schalke 04 është në fund me 10 pikë dhe Monchengladbach në pozitën e nëntë me 36 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat