Ish-sulmuesi zikaltër habit me deklaratën

Futboll

Ish-sulmuesi zikaltër habit me deklaratën

Më: 3 prill 2021 Në ora: 13:40
Ish-sulmuesi zikaltër habit me deklaratën

Ish-sulmuesi zikaltër habit me deklaratën!

Ish-sulmuesi i Interit, italo-braziliani Eder, rrëfen një detaj për karrierën e tij teksa deklaron se kur ishte pjesë e Zhiangsu Sining në Superligën kineze stërvitej më shumë se në kohën kur ishte pjesë e Interit:

“Diferenca e futbollit europian është në shikueshmërinë e të gjithëve, në Itali mund të shihen më shumë ndeshje sesa në Kinë. Më pas tek ekipi i Zhiangsu unë stërvitesha më shumë se tek Interi.

Trajneri ynë Kozmin Olarui cilësohej si Zhoze Murinjo në Azi.

Niveli i stërvitjeve ishte perfekt, në Itali unë vrapoja për 12,5 kilometra, në Kinë ishte pothuaj e njëjta gjë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat