Veton Tusha shënon një tjetër gol në Superligën e Turqisë

Futboll

Veton Tusha shënon një tjetër gol në Superligën e Turqisë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 20:07
Veton Tusha

Veton Tusha ka shënuar një tjetër gol në elitën e futbollit të Turqisë.

Talenti i Kosovës U-21 e ka nisur ndeshjen si titullar për skuadrën e tij Denizlispor në udhëtim te Alanyaspor.

Në minutën e 51-të, Tusha pranoi një top të bukur nga Bakalorz dhe shënoi në portën e zbarzët për epërsinë e dyfishtë të Denizlispor 0-2.

Megjithatë vendasit e Alanyaspor në fund fituan ndeshjen me rezultat 2-2.

Për reprezentuesin nga Kosova ky ishte goli i dytë këtë kampionat në elitën e futbollit turk.

Kujtojmë që Tusha kishte shënuar në debutimin e tij me Denizlisporin në ndeshjen ndaj Galatasarayt.

18-vjeçari iu bashkua klubit turk në afatin kalimtar të janarit nga skaudra maqedonase Vardar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat