Renova me pikë të madhe nga Shkupi, barazon me Vardarin

Futboll

Renova me pikë të madhe nga Shkupi, barazon me Vardarin

Nga: K.G. Më: 14 prill 2021 Në ora: 14:57
Renova me pikë të madhe nga Shkupi, barazon me Vardarin

Renova nga Xhepçishti i Tetovës, kthehet me pikë të madhe nga stadiumi “Todor Proeski” në Shkup. Skuadra shqiptare që drejtohet nga trajneri Qatip Osmani, ka barazuar me 1:1 me Vardarin.

Për Renovën shënoi Jasharovski në minutën e 15-të dhe për Vardarin Mirçevski (40’). 

Xhepçishtasit importuan një pikë të madhe në luftë prë ekzistencë. 

Renova rendite në vend të 10-të me 28 pikë dhe Vardari është i 11-ti me 28 sosh.

Kampionati i Maqedonisë së Veriut
Shkëndija - A. Pandev 1:0
Vardari - Renova 1:1
Struga TL - Rabotniçki 1:1
Shkupi -  Bellasica 0:1
Makedoni GP - Boreci 2:1
Pelisteri - Sileksi 3:2

Tabela
1. Shkëndija    27    18    8    1    53:16    62
2. Shkupi    27    14    7    6    37:23    49
3. Makedonija GP    27    14    5    8    41:34    47
4. Struga Trim & Lum    27    10    11    6    29:22    41
5. Rabotniçki    27    9    13    5    33:27    40
6. Pelisteri    27    9    8    10    28:31    35    
7. Boreci    27    9    6    12    25:28    33
8. Akademija Pandev    27    9    4    14    20:28    31
9. Sileksi    27    8    5    14    40:35    29
10. Renova    27    6    10    11    29:39    28
11. Vardari        27    6    10    11    30:49    28
12. Bellasica    27    4    5    18    21:54    17
Në javën e ardhshme do të takohen: A. Pandev - Vardari, Bellasica - Shkëndija, Boreci - Shkupi, Rabotniçki - Makedonija GP, Renova - Sileksi dhe Struga TL - Pelisteri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat