Struga Trim & Lum i jep leksion Pelisterit

Futboll

Struga Trim & Lum i jep leksion Pelisterit

Nga: K.Goca Më: 18 prill 2021 Në ora: 15:12
Struga Trim & Lum i jep leksion Pelisterit

Struga Trim & Lum me fitoren e sotme i ruan gjasat për pozitën e tretë në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut. 

Struganët i japin leksion skuadrës së Pelisterit nga Manastiri, duke e mposhtur me rezultat bindës 3:0.

Golat i shënuan Skënderi (56’), Altiparmakovski (82’) e Taipi (86’-nga penalltia).

Struga TL renditet në vend të katërt me 44 pikë, ka katër me pak se Makedonija GP, që gjendet një pozitë më lart dhe Pelisteri është i gjashti me 35 sosh.

Kampionati i Maqedonisë së Veriut
 A. Pandev - Vardari    3:0
Bellasica - Shkëndija 0:3
Boreci -Shkupi 0:1
Rabotniçki - Makedonija GP 2:2
Struga TL - Pelisteri 3:0
Renova - Sileksi 2:1

Tabela

1. Shkendija    28    19    8    1    56:16    65
2. Shkupi    28    15    7    6    38:23    52
3. Makedonija GP    28    14    6    8    43:36    48
4. Struga Trim & Lum    28    11    11    6    32:22    44
5. Rabotniçki    28    9    14    5    35:29    41
6. Pelisteri    28    9    8    11    28:34    35
7. Akademija Pandev    28    10    4    14    23:28    34
8. Boreci    28    9    6    13    25:29    33
9. Renova    28    7    10    11    31:40    31
10. Sileksi    28    8    5    15    41:37    29
11. Vardari 28    6    10    12    30:52    28
12. Bellasica    28    4    5    19    21:57    17
Në javën e ardhshme do të takohen: Makedonija GP - Struga TL, Pelisteri - Renova, Shkëndija - Boreci, Shkupi - Rabotniçki, Sileksi - A. Pandev, Vardari - Bellasica.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat