Mustafi dhe Schalke 04 edhe zyrtarisht bien nga Bundesliga I

Futboll

Mustafi dhe Schalke 04 edhe zyrtarisht bien nga Bundesliga I

Nga: K.Goca Më: 20 prill 2021 Në ora: 22:28
Mustafi dhe Schalke 04 edhe zyrtarisht bien nga Bundesliga I

Schalke 04 ka pasur edicionin më të keq në historinë e tyre. 

Ata edhe zyrtarisht humbin shpresat për mbetje në Bundesliga I. 

Arminia Bielefeld ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj Schalke 04, në takimin e javës së 30-të. 

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, u paraqit titullar dhe nuk ia dolën të paktën të fitojnë një pikë nga  ky udhëtim. 

Autor i golit është Klos në minutën 50-të.

I njëjti futbollist, në minutën e 80-të dështon nga penalltia. Arminia është në vend të 14-të me 30 pikë dhe Schalke 04 në fund me 13 sosh. Schalke ka luajtur rregullisht në Bundesligë që nga promovimi në vitin 1991.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat