Sulm në zemër, vdes ish futbollisti i njohur

Futboll

Sulm në zemër, vdes ish futbollisti i njohur

Nga: K.G. Më: 22 prill 2021 Në ora: 13:13
Sulm në zemër, vdes ish futbollisti i njohur

Në Argjentinë ende nuk janë qetësuar nga vdekja e legjendës Diego Maradona, dhe tani Boca Juniors, por edhe e gjithë Argjentina, është goditur nga një lajm tjetër i i hidhur.

Alfredo Graciani, ish anësori i klubit, u nda nga jeta në moshën 56 vjeç si pasojë e një sulmi në zemër.

Ai regjistroi gjithsej 218 paraqitje në kampionat dhe shënoi 75 gola.

Graciani mbahet mend si futbollist në vitet e 80-ta kur fitoi Superkupën e Amerikës së Jugut me Boca Juniors, por edhe Kupën e Amerikës së Jugut.

Ai përveç në Boca Juniors ka luajtur edhe për Atlanta, Racing, Deportivo Espanol, Atletico Tucuman, Argentinos Juniors, FC Lugano (Zvicër) dhe Caracas FC (Venezuela).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat