Jorginho: Lampard nuk ishte gati për rolin e menaxherit të Chelseat

Futboll

Jorginho: Lampard nuk ishte gati për rolin e menaxherit të Chelseat

Më: 23 prill 2021 Në ora: 17:06
Jorginho

Mesfushori i Chelseat, Jorginho, ka folur për ish-menaxherin e Chelseat, Frank Lampard.

Jorginho ka folur për ish-menaxherin e tij, Frank Lampard.

Jorginho duke folur për “ESPN Brazil” kishte deklaruar se Lampard nuk ishte i gatshëm për rolin e menaxherit të Chelseat dhe se kjo punë ishte shumë shpejtë për të.

“Unë besoj, ngaqë ishte një legjendë e klubit, ai i ka anashkaluar disa hapa të rëndësishëm të mësimit për tu transferuar në një klub të madh”, tha ai.

“Mendoj që ai erdhi shumë shpejt, i anashkaloi disa hapa të rëndësishëm dhe nuk ishte gati për një punë në këtë nivel”, përfundoi Jorginho.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat