Liga e Kampionëve rikthehet me super sfidën Man City – PSG

Futboll

Liga e Kampionëve rikthehet me super sfidën Man City – PSG

Më: 4 maj 2021 Në ora: 08:19
Liga e Kampionëve rikthehet me super sfidën Man City – PSG

Sonte (e martë) do zhvillohet derbi mes Manchester Cityt dhe PSG-së, e vlefshme për ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë mes dy gjigantëve përfundoi me rezultat 1 – 2 në të mirë të klubit anglez në “Parkun e Princave”.

Andaj, City synon vetëm rezultat pozitiv që të kualifikohet në finale, derisa PSG-ja do mundohet të bëjë përmbysjen.

Dy skuadrat në konferencë për shtyp ishin optimist se do prekin finalen.

Takimi nis në ora 21:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat