Willock është bërë futbollisti më i ri që shënon në pesë ndeshje

Futboll

Willock është bërë futbollisti më i ri që shënon në pesë ndeshje

Më: 15 maj 2021 Në ora: 13:20
Willock është bërë futbollisti më i ri që shënon në pesë ndeshje

Joe Willock është bërë futbollisti më i ri që shënon në pesë ndeshje të njëpasnjëshme në Premierligë prej vitit 2004, kur e bëri këtë Jose Antonio Reyes.

Jose Antonio Reyes ishte 21-vjeçar e 10 ditë, derisa Willock është 21-vjeçar e 267 ditë.

Në përgjithësi, tashmë ai renditet i dyti, pas legjendës Reys.

Legjenda e Arsenalit dhe Realit vdiq në moshën 35-vjeçare në vitin 2019 pas një përplasje të rëndë me veturë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat