Zbulohen top 10 lojtarët më të shtrenjtë në Premierligë

Futboll

Zbulohen top 10 lojtarët më të shtrenjtë në Premierligë

Më: 29 maj 2021 Në ora: 16:51
Harry Kane, Mohamed Salah dhe Bruno Fernandes

Shumë lojtarë në Premierligë këtë sezon kanë befasuar me paraqitjet e tyre, duke ndikuar që çmimi i tyre të rritet.

Sipas, Transfermarkt, Harry Kane është lojtari më i shtrenjtë në kampionat me një vlerë të parashikuar prej 120 milionë euro.

Në anën tjetër, pavarësisht se Bruno Fernandes shijoi një sezon të shkëlqyeshëm me Man Utd në Premierligë, vlera e tij aktuale në treg është 90 milionë euro, në pozitën e katërt.

10 lojtarët më të shtrenjtë në Premierligë:

Harry Kane – 120 milion €

Mohamed Salah – 110 milionë euro

Kevin de Bruyne – 100 milionë euro

Sadio Mane – 100 milionë euro

Raheem Sterling – 90 milionë euro

Bruno Fernandes – 90 milionë euro

Kënga Heung-min – 85 milionë euro

Marcus Rashford – 85 milionë euro

Phil Foden – 80 milionë euro

Mason Mount – 75 milionë euro

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat